مشاهده خبر

ایفاد تفاهم نامه سه جانبه برای اجرای طرح انتشار سوابق عملکرد کسب و کارهای الکترونیکی دارای نماد اعتماد

1398/11/15

به منظور حمایت از حقوق مصرف‏کنندگان در فضای مجازی و نیز کسب‏و‏کارهای پیشرو با عملکرد قوی در حوزه تعامل با مصرف‏کنندگان، مرکز توسعه تجارت الکترونیکی تفاهم‏نامه‏ای سه جانبه با سازمان حمایت از حقوق مصرف‏کنندگان و تولیدکنندگان و انجمن حمایت از مصرف‏کنندگان امضا می‏کند. 

نظر به اینکه انجمن حمایت از حقوق مصرف‏کنندگان، با استناد به بند 1 ماده 12 قانون حمایت از حقوق مصرف‏کنندگان مصوب سال 1388 مجلس شورای اسلامی و بند 10 ماده 7 اساسنامه انجمن ملی حمایت از حقوق از مصرف‏کنندگان مصوب سال 1393 وزیر صنعت، معدن و تجارت، آگاه‏سازی مصرف‏کنندگان از طریق ابزارهای مختلف و انتشار اطلاعات مورد نیاز مصرف‏کنندگان را برای تهیه کالا و خدمات مورد نیاز از حدود وظایف و اختیارات خود دانسته، همکاری خود را در حوزه انتشار اطلاعات سوابق عملکرد با این مرکز طی نامه اعلام نموده است. 

هم‏چنین طی برگزاری جلسات مشترک با سازمان حمایت از حقوق مصرف‏کنندگان و تولیدکنندگان، مقرر شد مرکز با همکاری این سازمان، ساز‏و‏کاری را برای فرایند رسیدگی به شکایات در خصوص کسب و‏کارهای الکترونیکی طراحی و پیاده‏سازی نماید. 
از همین‏رو، انتشار عمومی اطلاعات سوابق عملکرد کسب و کارها در حوزه پاسخگویی به شکایات درپروفایل اینماد نیز با هدف حمایت از حقوق مصرف‏کنندگان در فضای مجازی و ایجاد شفافیت در تعامل کسب‏و‏کارها با مصرف‏کنندگان آغاز شده است. لازم به ذکر است اجرای این طرح در سه گام اصلی رخ داده است. در گام نخست، شاخص‏های پاسخگویی به شکایات تعیین و اعلام عمومی شد. در گام دوم اطلاعات این شاخص‏ها ارزیابی و در کارتابل کسب‏و‏کارها برای اطلاع و ایجاد آمادگی در بهبود عملکرد پاسخگویی ارائه گردید و در نهایت در گام سوم با انتشار اطلاعیه در خصوص انتشار عمومی اطلاعات سوابق عملکرد کسب و کارها در حوزه پاسخگویی به شکایات، به کسب‏و‏کارها فرصت داده شد تا با اطلاع از وضعیت خود در حوزه شاخص‏های مذکور نسبت به بهبود آنها اقدام نمایند. 

در حقیقت، انتشار عمومی این سوابق می‌تواند عامل موثری در تصمیم‌گیری مصرف‌کننده در خصوص انجام معامله با کسب و کار مذکور، با در نظر گرفتن میزان ریسک معامله با وی باشد. همچنین کسب و کارها با آگاهی از تاثیر نمایش عمومی سوابق عملکردشان بر مصرف‌کنندگان، نسبت به بهبود پاسخگویی، ارتقاء عملکرد و کسب حداکثر رضایت مصرف‌کنندگان ترغیب خواهند شد. بنابراین این امر موجب ایجاد یک مکانیزم خود کنترلی و افزایش رقابت در راستای مشتری مداری خواهد شد. بعلاوه، نمایش سوابق عملکرد کسب و کارها می‌تواند یکی از راه‍های تمایز بخشیدن کسب و کارهای متعهد و قوی در مقایسه با کسب و کارهای ضعیف باشد. بدیهیست کسب و کارهایی که هم اکنون عملکرد خوبی در راستای جلب رضایت مشتریان دارند، پس از نمایش سوابق عملکردشان در شناسنامه اینماد نیز، از دید مصرف‌کنندگان جایگاه خوبی خواهند داشت. 

لازم به ذکر است از زمان اجرای گام سوم این طرح یعنی انتشار اطلاعیه در خصوص اعلام عمومی اطلاعات سوابق عملکرد کسب و کارها، بهبود چشمگیری در نحوه پاسخگویی کسب و کارها در قبال شکایات دریافتی مشاهده شده است. با در نظر گرفتن رشد 30درصدی تعداد کسب و کارها در سال جاری و به تبع آن افزایش نزدیک به 80درصدی در تعداد شکایات ثبت شده در نماد اعتماد الکترونیکی در سال جاری، پاسخگویی کسب و کارها به شکایات دریافتی نسبت به گذشته رشدی نزدیک 60 درصد داشته است. در حقیقت حتی با افزایش تعداد شکایات، پاسخگویی کسب و کارها به شکایات دریافتی رشد قابل توجهی داشته است و این مساله حاکی از آن است که طرح انتشار اطلاعات سوابق عملکرد کسب و کارها می‏تواند در بهبود تعامل کسب و کارها با مصرف‏کنندگان، ایجاد تمایز در کسب و کارهای قوی و نیز حمایت از حقوق مصرف‏کنندگان موثر واقع شود.


عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه وب سایت نماد اعتماد الکترونیکی، از جدیدترین اخبار و اطلاعیه های مربوط به نماد اعتماد الکترونیکی مطلع شوید.