مشاهده خبر

ممنوعیت استفاده از ارزهای دیجیتال در خرید و فروش کالا و خدمات

1401/02/24

به اطلاع کلیه فعالان حوزه تجارت الکترونیکی و مصرف‌کنندگان محترم می‌رساند، طبق اعلام مرکز اطلاعات مالی شورای عالی پیشگیری و مقابله از جرائم پولشویی و تأمین مالی تروریسم، طبق بند (ج) ماده 2 قانون پولی و بانکی کشور و همچنین بند 1 تصویب‌نامه شماره 58144/ت55637 هـ مورخ 13/5/1398 هیأت وزیران و نظریه تفسیری شماره 45990/36688 مورخ 28/4/1400 معاونت حقوقی ریاست جمهوری، استفاده از رمزارزها در مبادلات داخلی از جمله معاملات مسکن، خودرو و دیگر کالاها و خدمات مجاز نمی‌باشد.

توجه داشته باشید استفاده از رمزارز در معاملات منجر به افزایش ارتکاب به جرائم پولشویی در کشور شده و با مجرمان در این حوزه مطابق با قانون مبارزه با پول‌شویی برخورد می‌‌شود. همچنین این معاملات مشمول حمایت و ضمانت دولت از جمله مرکز توسعه تجارت الکترونیکی و نظام بانکی نخواهند شد. لذا در صورت مشاهده هرگونه معامله مبتنی بر ارز دیجیتال در کسب‌وکارهای دارای اینماد، تخلف نظارتی سطح 4 برای کسب‌وکار درج و مطابق دستورالعمل اعطای نماد اعتماد الکترونیکی و نظارت بر فعالیت کسب‌وکارهای الکترونیکی برخورد خواهد شد.


عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه وب سایت نماد اعتماد الکترونیکی، از جدیدترین اخبار و اطلاعیه های مربوط به نماد اعتماد الکترونیکی مطلع شوید.