بازگشت 

          صاحبان گرامی کسب و کارهای اینترنتی

          درخصوص پروانه کسب با توجه به تصویب و ابلاغ آیین نامه تبصره ذیل ماده 87 قانون نظام صنفی، موارد ذیل را به استحضار می رساند:

1.      در صورتی که فعالیت صنفی انجام می دهید مشمول دریافت پروانه کسب از مرجع مربوطه می باشید. در غیر اینصورت فعالیت شما غیر صنفی محسوب می شود و نیازی به اخذ پروانه کسب نیست و اخذ نماد اعتماد الکترونیکی کفایت می‏کند. برای تشخیص صنفی یا غیرصنفی بودن فعالیت خود، می توانید به فهرست مشاغل صنفی مراجعه نمایید.

2.      آن دسته از کسب و کارهای اینترنتی که قبلا از سامانه اینماد، نماد اعتماد الکترونیکی را دریافت نموده اند، با مراجعه به پنل کاربری خود و از قسمت «مدیریت کسب و کار»، سپس «مشاهده اطلاعات» و انتخاب «نوع فعالیت» به صورت«صنفی» می­توانند نسبت به درخواست پروانه کسب اقدام نمایند.

3.      آن دسته از کسب و کارهای اینترنتی که در حال طی مراحل اخذ نماد اعتماد الکترونیکی می­باشند و یا هنوز در سامانه اینماد ثبت نام نکرده اند، می­توانند از طریق مراجعه به سامانه اینماد و در پنل کاربری خود پس از طی مراحل لازم، نسبت به درخواست پروانه کسب اقدام نمایند. توجه نمایید براساس مفاد آیین نامه مزبور، نماد اعتماد شما تا زمان تایید پروانه کسب اعطاء نخواهد شد و همزمان با صدور پروانه کسب، نماد اعتماد شما صادر خواهد شد.

4.      توجه نمایید برای دریافت پروانه کسب مطابق قانون نظام صنفی و آیین نامه تبصره ماده 87 قانون نظام صنفی ملزم به مراجعه حضوری به اتاق اصناف شهرستان مربوطه، پرداخت هزینه حق عضویت و همچنین تسلیم مدارک اضافی علاوه بر آنچه برای نماد اعتماد الکترونیکی ارائه کرده­اید، می‏باشید. برای اطلاع از فرآیند اخذ پروانه کسب و راهنمایی های لازم به سایت مرکز اصناف و بازرگانان ایران به آدرس iranianasnaf.ir مراجعه نمایید.

5.      توصیه می شود مفاد آیین نامه تبصره ماده 87 قانون نظام صنفی را برای اطلاع از ضوابط، با دقت مطالعه فرمایید.

6.       راهنماهای لازم درخصوص فرآیند درخواست پروانه کسب، در پنل کاربری قرار گرفته است، در عین حال برای اطلاع بیشتر از فرآیند درخواست پروانه کسب در سامانه اینماد به بخش سوالات متداول مراجعه نمایید.کلیه حقوق این سایت متعلق به مرکز توسعه تجارت الکترونیکی می باشد.