بازگشت


اطلاعیه شماره 1

 

پیاده سازی چارچوب فعالیت و نظارت بر وب‏‌سایت‏های متمرکزکننده‏ پرداخت کسب وکارهای اینترنتی


صاحبان گرامی وب‏‌سایت‏های متمرکزکننده‏ پرداخت کسب و کارهای اینترنتی

در راستای اجرای سند «چارچوب فعالیت و نظارت بر وب‏‌سایت‏های متمرکزکننده‏ پرداخت کسب وکارهای اینترنتی» مصوب 1395/10/13 کمیته‏ نظارت بر کسب و کارهای اینترنتی، موارد ذیل را به اطلاع می‌‏رساند. ضروری است کلیه‌‏ی صاحبان کسب و کارهای متمرکزکننده پرداخت در اسرع وقت نسبت به انجام مراحل نام برده ذیل اقدام نمایند.

 1) ثبت نام در سامانه‏‌ی اینماد به آدرس reg.enamad.ir و تکمیل مراحل اخذ نماد اعتماد الکترونیکی
نکته:
      - ضروری است در بخش لیست خدمات و مجوزها، عبارت "متمرکزکننده پرداخت" انتخاب شود.
      - بر اساس سند مورد اشاره تنها اشخاص حقوقی مجاز به ثبت نام به عنوان متمرکز کننده پرداخت می باشند لذا در زمان ثبت نام،
       نوع شخصیت را حقوقی-تجاری انتخاب نمایید.

 2) ارسال درخواست کتبی به صورت نامه رسمی و در سربرگ شرکت از طریق شماره فاکس 44236267

3) دریافت شناسه کاربری و رمز عبور پنل ارزیابی متمرکزکننده از طریق تیکت

4) دسترسی به پنل کاربری با استفاده از نام کاربری و کلمه عبور، از طریق آدرس pf.enamad.ir تولید دسته ای پین کد از طریق پنل کاربری و اختصاص یک پین کد به هر یک از فروشندگان طرف قرارداد خود،
نکته:
   - این پین کدها یکبار مصرف هستند.
   - پین کد مشخص می نماید فروشنده‏‌ی صاحب پین کد با شما قرارداد دارد و متقاضی استفاده از خدمات شما است.

5) ثبت نام فروشندگان زیرمجموعه شما، در سامانه pf.enamad.ir، با استفاده از پین کد اختصاصی دریافتی از شما. (لازم است در این خصوص اطلاع رسانی لازم به آنها صورت پذیرد.)

6) پس از ثبت نام فروشندگان در سامانه pf.enamad.ir، از طریق پنل کاربری خود پرونده ها را بررسی و نتیجه ارزیابی را از همان طریق به مرکز اعلام فرمایید.

7) بر حسب بررسی نتیجه ارزیابی توسط مرکز، شناسه الکترونیکی (بسته به سطح انتخاب شده توسط متقاضی بین یک تا سه) صادر و در اختیار متقاضی قرار خواهد گرفت.

8) از آنجایی که لازم است مدارک فیزیکی فروشندگان طرف قرارداد خود (شامل مجوزها و تعهدنامه) را دریافت، ارزیابی و نگهداری نمایید، بدین منظور هرگونه تغییر آدرس پستی خود را بایستی بلافاصله به مرکز اعلام نمایید.

نکته: ضروری است تعهدنامه های تصدیق امضا شده در دفاتر اسناد رسمی دریافتی از فروشندگان تحت پوشش خود را پس از دریافت، امضا و مهر نموده و در بازه‏‌های زمانی مشخص (حداکثر یک هفته پس از دریافت) به مرکز توسعه تجارت الکترونیکی به صندوق پستی 1555-15875 ارسال کنید. لازم به توضیح است تنها متقاضیانی که سطح 3 را انتخاب نمایند، مشمول ارسال تعهدنامه می باشند.

شایان ذکر است مطابق با بند 1 ماده 1 ضوابط تعیین شده در سند فوق‏‌الذکر، مجوز فعالیت متمرکزکننده پرداخت کسب و کارهای اینترنتی توسط بانک مرکزی ج.ا.ا صادر و به این مرکز اعلام خواهد شد. لذا یادآوری می‏‌نماید، ثبت نام و طی نمودن مراحل در سامانه نماد اعتماد الکترونیکی، به هیچ عنوان به معنای اعطای نماد اعتماد الکترونیکی و یا ایجاد تعهد برای اعطای نماد اعتماد از طرف این مرکز نمی‏‌باشد. در صورت عدم تعلق نماد اعتماد الکترونیکی به وب سایت شما نیز حق اعتراضی وجود نخواهد داشت.